Nejen genetika, ale i životní styl a to, co jíme ovlivňuje náš vzhled. Některé potraviny se projevují i na obličeji a to dost výrazně. Vyšší konzumace alkoholu, lepku, mléka či cukru zanechá na naší tváři stopy. Podívejte se na ně a zkuste to porovnat s Vaší tváří.

Myslíte si, že jste na některé druhy potravin

či produktů opravdu citlivý?

VÍNO

Typický příznak lidí, kteří konzumaci alkoholu snášejí špatně nebo ji absolvují ve zvýšeném množství je dehydratovaná pleť, zarudnutí, rozšířené póry, vrásky mezi obočím či velké čáry pod nosem. V tomto případě jde obecně o alkohol, ne jen o víno.

LEPEK

Typické příznaky lidí, kteří užívají lepek často, jsou: oteklé a červené tváře, akné a skvrny na bradě. Předpokládá se, že téměř 15% lidí je citlivých na lepek a nejčastější příčinou pro otok tváře jsou zánětlivé procesy v organismu.

MLÉKO

Typickými příznaky jsou oteklé oční víčka a celý prostor pod očima. Často se objevují i malé vrásky v oblasti brady, ale i na obličeji. To znamená, že Vaše tělo není tolerantní na mléčné výrobky, či na laktózu.

CUKR

Lidé, kteří jsou citliví na cukr, mají na čele například déle výrazněji čáry. V oblasti kolem očí se vytvářejí opuchliny a nebezpečím je cukr i pro pokožku, která může schnout a tísnit se. Cukr totiž obsahuje méně molekul, které se vážou s kolagenem kůže. To je důvod, proč ztrácí kůže elasticitu.

Dávejte si proto pozor na zvýšenou konzumaci některých produktů, na které může Vaše tělo reagovat různým způsobem.